Tükeniyorum Rabbim! Yalnız kaldığımı düşünüp varlığının her an her noktada tezâhür ettiğini beni devamlı koruyup gözettiğini gönlümden geçenlere dahî cevap verdiğini unuttuğum zaman “Rabbim” demeyi unuttuğum an tükeniyorum!

Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım Sana güvendiğim Sen'inle başlayıp Sen'inle devam ettiğim tüm işlerimi Sana havâle ettiğim an! “Ne güzel Dost'sun” dediğim zaman diriliyorum.

Tükeniyorum Rabbim! Tüm sevdiklerimden; anne-babamdan cânandan ten kafesindeki cândan daha yakın olduğunu bilerek ellerimi Sana açmayı Sen'den netice Sen'den çâre beklemeyi unuttuğum zaman! “Bu dertler neden bana?” dediğim an tükeniyorum.

Diriliyorum Rabbim! Havayı soluyup Sen'inle dolduğum gözümü açtığımda Sen'i bulduğum en sağlıklı irtibatı Sen'inle kurduğum tüm dünya bana küsse de Sen'in dostluğunu ümit ettiğim an! “Kahrın da hoş lütfun da hoş” dediğim zaman diriliyorum.

Tükeniyorum Rabbim! Hayat enkâzı altında kaldığımda çekiç misâli zaman beynime vurduğunda... Hayal ideal diye küçük hedefler peşinde koştuğumda... Dünya meşgalesine dalıp bir cenneti bir azabı bir de ölümü unuttuğumda... “Beni affet” demeyi azalttığımda tükeniyorum.

Diriliyorum Rabbim! Yandığımda Sen'inle söndüğüm Seni hatırlayıp rûhumu güldürdüğüm O sırlı gücünden kuvvet aldığım Sen'inle yürüdüğüm dua ederek Sen'inle konuştuğumda... İçimdeki tüm ırmaklar sana kavuştuğunda... Ruhum kitabın ve secdenle buluştuğunda… “Ya Rab bırakma ellerimi” dediğimde diriliyorum. Yeniden cânlanıyor cânıma cân katıyorum! Cânımda Sen'i buluyorum! Sen'inle huzur doluyorum!


Dirilişlerim dostluğunun tercümesidir. Sen'i yâr bilişimin yoluna serdâr oluşumunsözlerinle hemhâl oluşumun işâretidir. Dirilişlerim sana açılan tüm kapıların anahtarıdır... O kapılar önünde gösterebileceğim en güzel beraattır.Dirilişlerimtüm yangınlardan firar edişim sonu olmayan bir tebessümdür! Ruhumun ebedî dosta yegâne vuslata ilerleyişidir. “La ilâhe illallâh” Sen'den başka yok ilâh diyerek kendimi Sana emânet edişimdir.Durdur tükenişimi. Kabul buyur dostluğuna. Dirilt beni Rabbim!..
 

Oy Ver :
 Puan:4     Oy Sayısı :1
    

Yorumlar
 

Rabbim Razi Olsun...

Insanin Korku ve Ümit arasinda yasamasina paralellik arz edecek bir güzellikte bir yazi...paylasim icin tesekkür ederim...

selam ve hürmetlerimle...


.........................................
Önce Ilim ve Edeb...
         

Allah Razı Olsun Kardeşim. Bedenimi sızlattığın için...


.........................................
Ne Olur Bizleri Affet ALLAH'IM.
         

 
 
Anasayfa Forum Radyo İlahiler Video Hatim Ziyaretci Defteri Üyelik İletişim Radyo Sitene Ekle

EmreBerlin sitesi için özel yazılmıştır 2000 - 2012

SincanSoft.com