Ayetlerin Düşündürdükleri

İşte onlar Âdem’in ve Nuh'la beraber(gemide) taşıdıklarımızın soyundan; İbrahim ve İsmail'in soyundan ve seçip doğru yola eriştirdiğimiz, Allah'ın kendine nimet verdiği peygamberlerdendir. Rahman’ın ayetleri onlara okunduğu zaman, ağlayarak secdeye kapanırlardı.

Nihayet Onların peşinden, öyle bir nesil geldi ki bunlar namazı bıraktılar. Şehvetlerine ve nefislerine uydular. İşte bunlar azgınlıklarının karşılığını göreceklerdir. (Meryem 58,59)

 

Acaba tarih tekerrürmü ediyor?

Rabbim bizleri Şehvet ve nefislerimize uymaktan muhafaza eylesin.

Arifan;

Oy Ver :
 Puan: 0     Oy Sayısı : 0
    

Yorumlar
 

Tarih tekerrür etmiyor,  her şey aynı, tek değişen o zaman bir di, şimdi bin. O zamanlar da da insanlar şeytan ile arkadaşlık yapıyordu şimdi daha fazlası.

O zamanlarda insanlar din için savaşıyorlardı, şimdi para için, zina için savaşıyorlar. O zamanlarda her nekadar kötü olan soylar var ise de, Peygamberimizin (S.A.V) nuru o kötülüklerin yayılmasına engeldi çünkü bazı kavimler düşünerek inançlarını koruyorlardı.

Şartlar şimdikinden daha zordu ama insanlar bir şekilde inanarak islam yoluna giriyordu. Şimdi paradan, puldan, şandan,şöhretten, ünvandan, rütbeden,zinadan insanların ruhları düşünemiyor ve düşünmelerini engelliyorlar.

Allah yarattıklarını düşünen kullardan eylesin. Günah içinde olan kardeşlerimize yol göstersin ve o hayırlı yoldan gitmeyi nasip eylesin. Amin


.........................................
Ne Olur Bizleri Affet ALLAH'IM.
         

Rabbim nefsimize köle etmesin insallah  emeginize saglik


.........................................
         

 
 
Anasayfa Forum Radyo İlahiler Video Hatim Ziyaretci Defteri Üyelik İletişim Radyo Sitene Ekle

EmreBerlin sitesi için özel yazılmıştır 2000 - 2012

SincanSoft.com