‎- Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, mesgulsün, işini bitir, sonra kılarsın, derim.

- Namazını geciktiremezsem, insan seytanlarından birini yollarım ve namazını geciktiririm.

- Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. - Sağa bak, sola bak, - derim, bakınca da yüzünü okşar, alnından öperim. Son...ra da „namazın bozuldu" diye vesvese verir namazdan çıkarırım.

- Sağa sola baktıramazsam, yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim. Çabuk kılmasını emrederim. Horozun yem yediği gibi çabukca kıldırırım.

- Bunu da yaptıramazsam, cemaâtle namaz kılarken, başına bir gem takarımm ve başını imamdan önce secde ve rükûya götürürüm ve namazını bozarım.

- Bunu da yaptıramazsam, namazda parmaklarını çıtırdatmasını emrederim. Böylece beni tesbih eder.

- Miskinlere, zavallılara giderim, namazı bırakmalarını emrederim. -Namaz size göre değil, siz rızkınıza bakın, işinizde çalışın derim.

- Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kılarsın derim. Hattâ, hastayı isyân ettirir, küfre bile sokarım.

Sabah namazının kılınmamasına çabalar:
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur, "İçinizden biri uyuduğu zaman şeytan onun başına üç düğüm yapar. Sonra her bir düğümle gece boyunca ona vurur. Eğer uyanıp Allah'ı zikrederse bir düğüm çözülür. Kalkıp abdest aldığında düğümlerden ikisi çözülmüş olur. Namazı da kılarsa bütün düğümler çözülür. Böylece mutlu ve gönlü rahat bir şekilde sabahlar. Aksi halde tembel ve kötü bir şekilde sabahlar" (Müslim).

Rabbim c.c. yar ve yardımcımız olsun, sinsi iblisin şerri'nden muhafaza eylesin, Nefsimizin bizi yönetmesine izin vermesin inşaAllah. Rabbimiz c.c. bizi kendisine sadece ibadet için sabıt kılsın. Nefsimize, Neslimize hidayet nasip etsin.. (Amin)

Oy Ver :
 Puan: 0     Oy Sayısı : 0
    

 
 
Anasayfa Forum Radyo İlahiler Video Hatim Ziyaretci Defteri Üyelik İletişim Radyo Sitene Ekle

EmreBerlin sitesi için özel yazılmıştır 2000 - 2012

SincanSoft.com