Ölüm dünya hayatı için bir son,ahiret hayatı için bir başlangıçtır.
Dünya hayatımızın akışı içerisinde ebedi hayat için yeni bir doğuşun başlangıcında yani arefesinde olduğumuzun farkında olmaya biliriz.
Oysaki, hayat takvimimizin yaprakları her an son bulabilir, hayat filmimizin çekimi bitiverebilir.
Evet,hayatımız filme alınıyor,sözlerimiz kayda alınıyor,aktörlüğünü yaptığımız hayat filmimizin çekimi görevli melekler tarafından tescil ediliyor.
Hayat filmimizin çekimi, zamanı ve mekanı belirlenmiş söyleniş zamanları ve gayelerimiz işaretlenmiş ve satır satır bir amel kitabı olarak bize sunulacaktır.
Çünkü;Rabbimiz.
Biz yaptıklarınızı kaydediyorduk(Casiye 29) buyurmaktadır.
Bu hayat filmimiz için görevlendirilmiş bizden hiç ayrılmayan melekler tarafında amel dosyamız cdimiz flmimiz,kayda alıyor.
İnfitar ve zuhruf surelerinde,sizin üzerinizde hakiki bekciler,çok şerefli yazıcı Melekler vardır.Siz neler yapıyorduysanız onlar onu bilirler. Evet yanlarında bulunan elçilerimiz yazıyorlar.
Evet,Kitabımızın çeşitli yerlerine bu konu ile ilgili ayetler vardır bunlardan bazıları; Kaf suresi 16, 18. İsra suresi 14.ali imran suresi 30. Kehf suresi 49. gibi  diğer ayetleri okuyarak öğrenebilmek zor olmayacaktır.
Elbetteki İslam toplumları için bunları okuyabilmek kolay değildir.zira üzülerek belirmek gerekirse Ümmed bu gün okumama hastalığına yakalanmıştır. Rabbimiz bizleri bu hastalıktan bir an önce kurtarsın.
Yazımıza son verirken ne yazalım ne yazıpta bitirelim Hmmmm...
Yine Rabbimizn Kelamıyla bitirelim, Nediyordu O,bu konularla ilgili?
Ey iman edenler! Allah'dan korkun ve herkes yarına ne hazırladığına baksın. Allah'dan korkun çünkü allah yaptıklarınızdan haberdardır. (Hşr 18)
Arifan.
Hani bir söz var Neydi O?
Tutamadım sözümü ben diye, bende tutamadım sözümü ve son yazım diye yazmıştım ama yine yazdım gerçekten sebebini bilemiyorum.
Oy Ver :
 Puan: 0     Oy Sayısı : 0
    

Yorumlar
 

Selamun aleykum...daha önceki yazılarınızı okumadım fakat bu yazınz gayet anlamlı hatrlatıcı telkn edici olmuş..Ayeti kerimelerle yaptığınz vurgular düşümeye tevekkül etmeye vesile oluyor ..niye son demişsnz bilmiyorum fakat iyiki söznzde durmamışsınz ..insann daima Yaratıcısnn huzurnda olduğunu bilmesi ve ölüm bilinciyle yaşaması çok ayrıcalıklı bir durum.hayatın her an sona ermesi fikriyle adeta hayatı inşa eder oluyor ..yani sanki ölümn varlığı hayatın her an sonlanabilme hali ve daima gözetileme daima Rabbin varlığıyla kuşatılma hali herşeye anlam katar oluyor..fakat yine de anlamadığım şu, butun bu bilnc hali yani insana asıl anlam katan bu hale rağmen neden yinede gaflete düşmekten kurtulamıyor insan ..yani gaybın kuşatıcılığına rağmen bunn ilgisine vakıf olunmasına rağmen neden anlamıyorum..yazınzzn bir yernde okumadığmzdan muzdarip olmuşsnz ewet haklısnz çok az okuyoruz ama sanki okumakta tek başına yeterli olmuyormuş gibi geliyor...paylaşımnz içn tekrarr tşkrlr Allah razı olsun..dua ile kalınz..


.........................................
Gerçekle Düş arası bir UZLET
         

 
 
Anasayfa Forum Radyo İlahiler Video Hatim Ziyaretci Defteri Üyelik İletişim Radyo Sitene Ekle

EmreBerlin sitesi için özel yazılmıştır 2000 - 2012

SincanSoft.com